KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353383
*
nr 1235 3383
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:59:25
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn hjalmar strååt marin motiv med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige vatten verso a verso
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Hjalmar Strååt
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
nr 1235 3383
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn hjalmar strååt marin motiv med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige vatten verso a verso
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



